Opłaty za wędkowanie na wodach Okręgu PZW Wałbrzych na rok 2013

młodzież szkolna i studenci w wieku  16-24 lat,
2) członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW,
3) mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia,
4) kobiety po ukończeniu 60 roku życia.

33,-

3.  Składka członkowska ulgowa 75 %
członkowie uczestnicy do lat 16,
2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami.

16,-

4.  Wpisowe:
członka zwyczajnego PZW
2) członka uczestnika PZW

25,-
 12,-

5.  Legitymacja członkowska:
członek zwyczajny PZW
2) członek uczestnik PZW

5,-
 (nie wnosi opłaty)

Uwaga:

1. Ze składek członkowskich przeznacza się 2% na realizację programu edukacji ekologicznej w środowisku dzieci i młodzieży.

2. Jednodniowe opłaty za wędkowanie obowiązują na wodach tych Okręgów, na których zostaną wpłacone i nie obowiązują  na nie ulgi.

Inne świadczenia:

- opłata za egzamin na kartę wędkarską: 30 zł, członek uczestnik - bezpłatnie*,
- wysokość opłat za wydanie karty wędkarskiej ustalają Starostwa Powiatowe.

Uchwała nr 23/2010 z dnia 17.11.2010 r. Zarządu Okręgu PZW w Wałbrzychu.

Osoby, które po raz pierwszy zaczynają przygodę z wędkowaniem, muszą zdać egzamin na kartę wędkarską w jednym z 38 Kół PZW Okręgu Wałbrzych.
Po pozytywnym zdaniu egzaminu ze znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb ( zakres pytań m.in. na stronie www.kartawedkarska.pl ) należy z zaświadczeniem otrzymanym z Koła PZW udać się do siedziby Starostwa Powiatowego - zależnie od miejsca zameldowania i po wpłaceniu stosownej kwoty odebrać kartę wędkarską.

Tabela składek na rok 2013

L.p.

Rodzaj składki

Wartość

1.

Roczna składka okręgowa członkowska uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i z łodzi (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich:

a) podstawowa

124,00

b) ulgowa 50%:

- młodzież szkolna i studenci od 16 do 24 roku życia (decyduje rocznik)

- odznaczeni srebrną odznaką PZW

mężczyźni po ukończeniu przed 30 kwietnia 65 roku życia

kobiety po ukończeniu przed 30 kwietnia 60 roku życia

62,00

c) dla członka uczestnika

20,00

d) ulga 75%:
 -  dla odznaczonych złotą odznaką PZW

31,00

e) ulga 100%:

dla odznaczonych złotą odznaką PZW z wieńcami

dla członków honorowych PZW

- dla członków PZW po ukończeniu przed 30 kwietnia 80 roku życia

2.

Składki okresowe upoważniające do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i z łodzi (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich:

a) dla członków PZW  – 1 dzień

20,00

b) dla niezrzeszonych – 1 dzień

40,00

6.

Opłata roczna (dla niezrzeszonych i obcokrajowców), uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu i ze środków pływających (na wyznaczonych łowiskach) oraz na wodach górskich.

350,00

W przypadku opłat jednodniowych należy dokonać przelewu bankowego na konto naszego Okręgu nr:14109022710000000584000554, wpisać tytułem czego jest dokonywany przelew, dane wędkarza, za jaki dzień wędkowania wpłacamy pieniądze i podać nr karty wędkarskiej.
Na terenie naszego Okręgu obowiązują w roku 2013  specjalne Zezwolenia zarówno roczne jak i okresowe(w tym na połowy 1 dniowe). Zezwolenia przy okazji opłat nabyć można w Kołach PZW. Dla wygody wędkarzy z pozostałych Okręgów, od roku 2013 stosowne zezwolenia są do pobrania również na naszej stronie internetowej - kliknij (prosimy pamiętać o warunkach zawartych porozumień oraz o konieczności posiadania pozostałych dokumentów uprawniających do wędkowania).

Po resztę informacji odsyłamy Państwa do zakładki ''Porozumienia'' oraz do kontaktu z Pracownikami Biura ZO PZW w Wałbrzychu.
Tabela opłat znajduje się również w poniższym pliku załącznikowym.

Uwaga: Opłaty za połów ryb w formie wykupywanych znaczków (roczne), należy wnosić wyłącznie w siedzibach odpowiednich Kół PZW Okręgu Wałbrzych, których wykaz znajduje się w zakładce ''Jednostki terenowe'' !!!

Życzymy udanego wypoczynku nad wodami użytkowanymi przez Okręg PZW w Wałbrzychu oraz rekordowych połowów !